top of page

3- LAMİNATE VENEERLER İLE HAYALİNİZDEKİ GÜLÜMSEMEYE ULAŞMA YOLLARI


laminate veneerler ile hayalinizdeki gülümsemeye ulaşma yolları
laminate veneerler ile hayalinizdeki gülümsemeye ulaşma yolları

Bazı insanlar gülümsemelerinden memnun değiller. Neyse ki, birkaç diş prosedürü gülümsemeler iyileştirebilir. Laminalar , popüler bir seçenektir. Bu ince kaplamalar, çeşitli diş sorunlarını düzeltmek için dişin önüne yerleştirilir. Funda Sarıkaya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ANKARA  laminate veneer tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için okumaya devam edin.

Lamina tedavisi Benim İçin Uygun mu? Aşağıdaki diş sorunlarından herhangi birini yaşıyorsanız, veneers düşünebilirsiniz:

  1. Lekeli dişler

  2. Diş gıcırdatma

  3. Kırık veya çatlak dişler

  4. Düzgün olmayan, eşit olmayan veya düzensiz şekilli dişler

  5. Dişler arasındaki boşluklar

Laminaların Avantajları Nelerdir?

  1. Minimal bir tedavidir : Laminalar, implantlar ve kaplamalar gibi diş hasarını gizleyen diğer prosedürlere göre invaziv değildir. Diş hekimi koltuğunda uzun süre veya önemli bir iyileşme süresi gerektirmez.

  2. Minimal Diş kesimi : Diş hekiminiz, laminanın yapışacağı pürüzlü bir yüzey oluşturmak ve veneer’ın doğal görünmesini sağlamak için dişlerinizin önünden bir miktar kesim yapar. Ancak, veneer sadece dişin önüne yapıştığı için, kaplama veya köprü tedavilerinde gereken kapsamlı diş kesimi gerektirmez.

  3. Diş Lekelerini Önler: Laminalar, doğal dişlerinizi lekelere karşı korur. Laminalarınızı kalıcı olarak çıkarırsanız (genellikle 10+ yıl sürer), altında güzel, beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

  4. Düşük Bakım Gereksinimi: Laminalar uygulandıktan sonra, bakımları oldukça kolaydır. Leke tutmazlar ve tutarlı bir beyaz görünüm sağlarlar. Ancak, onları takarken hala dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız.

Farklı Lamina Türleri Seramik, kompozit, porselen gibi birkaç Lamina türü vardır. Ancak, çoğu zaman hastaya porselen Laminalar önerilir.

Porselen Laminalar, diğer Laminalardan daha pahalı olmasına rağmen, daha uzun ömürlü olduklarından, yatırıma değerdir. Porselen Laminalar 10-20 yıl sürebilir. Ayrıca, leke tutmazlar.





Laminate veneer nedir?


Lamina veneerler, diş estetiği, porselen, kaplama, diş hekimi, estetik, diş tasarımı, diş restorasyonu, diş yüzeyi, dişler arası boşluklar, diş şekli, diş rengi, diş düzeltme, diş kaybı, diş çürümesi, diş çekimi, diş kırılması, diş koruma, diş onarımı, diş yapısı, diş yapıştırma, diş hassasiyeti, diş ağrısı, diş yapıştırma, diş uygulaması, diş kaplama, diş tedavisi, diş prosedürü, estetik diş hekimliği, diş klinikleri, estetik diş, diş klinikleri, diş cerrahisi, porselen kaplama, lamine kaplama, diş kozmetiği, diş yapıştırma, diş tedavisi, diş restorasyonu, diş yüzeyi, estetik gülümseme, diş protezi, diş kırılması, diş çürümesi, diş restorasyonu, diş rengi, diş dokusu, diş bozukluğu.

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page