top of page

9- ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ: SİZİN İÇİN DOĞRU TERCİH Mİ?ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ: SİZİN İÇİN DOĞRU TERCİH Mİ?
ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ: SİZİN İÇİN DOĞRU TERCİH Mİ?

Seçme şansınız olsaydı dişlerinize tel mi takardınız yoksa şeffaf plaklar mı?

Cevabınız şeffaf plaklarsa, yalnız değilsiniz. Şeffaf plaklar, dişlerinizi düzeltmek veya yeniden hizalamak için bir seçenek olarak son yıllarda popülerlik kazandı.

Şeffaf Plak Tedavisi nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi bu ürün Amerikan Ortodontistler Birliği’nin dediği gibi ortodontik tedaviyi “daha az dikkat çekici” hale getirmek için tasarlanmıştır.

Plaklar tamamen görünmez olmasa da, bu şeffaf plaklar dişlerinize sıkıca oturur ve geleneksel diş tellerinin braket ve tellerinden çok daha az fark edilir.

Şeffaf Plaklar takarken nelerle karşılaşacaksınız?

Sürecin ilk adımı, ağzınızın ve çenenizin 3 boyutlu görüntüsünü çıkaracak bir ortodontist ziyaretini içerir. Bu görüntüyü dişlerinizi uygun yerlerine taşımak için bir plan oluşturmak için kullanıyoruz.

Daha sonra bu plandan yola çıkarak bir dizi özelleştirilmiş plastik plaklar oluşturuyoruz. Bu plaklar dişlerinize baskı uygulayarak yavaş yavaş yerlerini değiştirir ve istenilen yerlere doğru hareketi sağlar.

Ortodontistinizin talimatlarına bağlı olarak, bir veya iki haftada bir, yeni bir set için bir dizi plağı değiştireceksiniz. Tipik olarak, plakları günde 20 ila 22 saat takmanız gerekecek.

Şeffaf Plakların sonuçlarını neler etkileyebilir?

Şeffaf Plakların etkili bir şekilde çalışması için plakları günde 20 ila 22 saat takmak önemlidir.

Şeffaf Plakları çıkarmanız gereken tek zaman ve bahane, yemek veya içmek ve dişlerinizi fırçalamak veya diş ipi kullanmak olmalıdır.

Şeffaf Plakları temizlerken dikkatli olmanız gerekir. Çok sıcak su kullanırsanız plastiği bozabilir. Bu, uyumu değiştirebilir ve ilerlemenizi ve plakların etkinliğini yavaşlatabilir.

Ortodontik sorunlarınızın karmaşıklığı, Şeffaf Plakların sizin için ne kadar iyi çalıştığını da etkileyebilir. Daha kompleks çapraşıklık veya ısırma sorunlarıyla uğraşıyorsanız, bu tedavinin etkili olması daha çok zaman alabilir.

Sonuç olarak, Şeffaf Plaklar Buna Değer mi?

Şeffaf Plak tedavisi geleneksel diş tellerine göre bir miktar daha maliyetli bir tercihtir. Buna değip değmeyeceği ise tamamen sizin özel koşullarınızla ilgilidir.

Geleneksel diş tellerinin ve Şeffaf Plakların her ikisinin de artıları ve eksileri vardır. En iyisi ortodontistinize gidip dişlerinizin durumunun ve ihtiyaç duyduğunuz tedavinin şeffaf bir değerlendirmesini almak olacaktır.

Ortodonti Uzmanı Funda SARIKAYA’ nın ağız sağlığınız ve yaşam şartlarınız için en doğru tedaviyi size önereceğinden emin olabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: şeffaf plaklar, şeffaf plak tedavisi, şeffaf plak fiyatları, görünmez plaklar, şeffaf diş plakları, şeffaf plak ile diş düzeltme, ortodontik şeffaf plaklar, şeffaf plak kullanımı, şeffaf plak uzmanı, şeffaf plak uygulaması, şeffaf plak avantajları, şeffaf plak çeşitleri, şeffaf plak nedir, şeffaf plak tedavi süreci, şeffaf plak ile ortodonti, şeffaf plak nasıl kullanılır, şeffaf plak ile diş hizalama, şeffaf plak diş tedavisi, şeffaf plak yorumları, şeffaf plak diş teli, şeffaf plak fiyatları 2024, şeffaf plak muayenesi, şeffaf plak diş düzeltme, şeffaf plak takma, şeffaf plak deneyimleri, şeffaf plak ile diş estetiği, şeffaf plak tedavi yöntemleri, şeffaf plak ortodonti uzmanı, şeffaf plak ile diş tedavisi, şeffaf plak bakımı, şeffaf plak temizliği, şeffaf plak ile gülüş tasarımı, şeffaf plak taktırma, şeffaf plak ile diş düzeltme süreci, şeffaf plak faydaları, şeffaf plak diş düzeltme yöntemleri, şeffaf plak ile diş yapısı düzeltme, şeffaf plak tedavi maliyeti, şeffaf plak takılma süresi, şeffaf plak ortodontik tedavi, şeffaf plak ile diş yapısı düzeltme, şeffaf plak diş teli alternatifi, şeffaf plak randevusu, şeffaf plak diş hekimi, şeffaf plak tedavi planı, şeffaf plak avantajları ve dezavantajları, şeffaf plak kullanma kılavuzu, şeffaf plak konforu, şeffaf plak süreci, şeffaf plak tedavi seçenekleri, şeffaf plak ortodontik düzelme, ankara, ankara diş hekimliği, çankaya ankara, çankaya diş kliniği, diş beyazlatma, diş tedavileri, ankara diş kliniği,

#şeffafplaktedaviyöntemleri #şeffafplakiledişestetiği #şeffafplakrandevusu #şeffafplakdişdüzeltme #şeffafplakiledişdüzeltmesüreci #şeffafplaktedavisi #şeffafplakkullanımı #şeffafplakbakımı #şeffafplakiledişyapısıdüzeltme #şeffafplaklar #şeffafplakuygulaması #görünmezplaklar #şeffafplaksüreci #şeffafplaktedavisüreci #şeffafplakortodontikdüzelme #şeffafplaktemizliği #şeffafplaktedavimaliyeti #şeffafplaknedir #şeffafplakavantajları #şeffafplakdişteli #şeffafplakiledişdüzeltme #şeffafplakdiştelialternatifi #şeffafplakkonforu #şeffafplakyorumları #şeffafplakiledişhizalama #şeffafplaktedaviplanı #şeffafplakfiyatları2024 #şeffafplaktakma #şeffafplakdiştedavisi #şeffafplakfiyatları #şeffafdişplakları #şeffafplakdişhekimi #şeffafplakileortodonti #şeffafplakkullanmakılavuzu #şeffafplakilegülüştasarımı #ortodontikşeffafplaklar #şeffafplakortodontiuzmanı #şeffafplakdişdüzeltmeyöntemleri #şeffafplaktakılmasüresi #şeffafplaktedaviseçenekleri #şeffafplakuzmanı #şeffafplakdeneyimleri #şeffafplakmuayenesi #şeffafplakortodontiktedavi #şeffafplakçeşitleri #şeffafplaknasılkullanılır #şeffafplaktaktırma #şeffafplakilediştedavisi #şeffafplakfaydaları #şeffafplakavantajlarıvedezavantajları

Comments


bottom of page