top of page

15- Çocuklarda Diş Çürükleri ve Çapraşıklıklarla Başa Çıkmanın YollarıÇocuklarda Diş Çürükleri ve Çapraşıklıklarla Başa Çıkmanın Yolları
Çocuklarda Diş Çürükleri ve Çapraşıklıklarla Başa Çıkmanın Yolları

Çocuklarda Diş Çürükleri ve Çapraşıklıklarla Başa Çıkmanın Yolları

  1. Yer Tutucular:Azı süt dişlerinin çürümesi durumunda yapılan dolgu işlemi, kalıcı dişlerin düzenli yerleşimini sağlar.

  2. Fissür Örtücü: Kalıcı dişlerin çiğneme yüzeyindeki çatlakların ve fissür adı verilen girintilerin örtülmesi, çürük oluşumunu engeller.

  3. Florlu Jel Uygulamaları: Flor, çürük oluşumunu önlemeye yardımcı olan bir ajandır ve düzenli aralıklarla uygulandığında çürük riskini azaltır.

  4. Fissür Örtücü Uygulamaları: Dişlerin çürümeye karşı korunması için yapılan önleyici tedavilerden biridir.

  5. Süt ve Daimi Diş Restoratif ve Endodontik Tedavileri: Dolgu, amputasyon ve kanal tedavisi gibi yöntemlerle çürüyen dişler çeşitli yollarla tedavi edilmiş olur.

  6. Kötü Ağız Alışkanlıklarının Önlenmesi: Alışkanlık kırıcı apareylerle, çocuklarda kötü alışkanlıkların (parmak emme, kalem ısırma, dudak emme vb.) düzeltilmesi hedeflenir.

  7. Dental Travma Tedavisi: Diş kazaları sonucu oluşan problemlerin tedavisi için özel yöntemler kullanılır.

  8. Sedasyon veya Genel Anestezi Altında Tedaviler: Özellikle çocuklarda stresi azaltmak ve daha rahat bir tedavi süreci sunmak adına kullanılan yöntemlerdir.

Çocuklarınızın sağlıklı gülüşlere sahip olmaları ve çocuklarda diş çürükleri ve çapraşıklıklarla başa çıkmanın yolları için uzman bir hekime danışmak önemlidir. Ankara ‘da bulunan Funda Sarıkaya ağız ve diş sağlığı polikliniğinden çocuğunuzun diş sağlığıyla ilgili randevu almak veya daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.

#çocuklariçindiştemizliği #bebeklerdedişçıkarma #ortodontiktedavideneyimleri #çocuklardaağızvedişsağlığı #bebekdişbakımı #şeffafplaktedavisi #ortodontiktedavimaliyeti #çocuklariçindişbakımı #bebeklerdedişsağlığı #bebeklerdedişsorunları #ortodontikliniği #çocukdişsağlığıipuçları #bebeklerdeağızbakımı #çocuklardadişsağlığı #çocuklardadişağrısı #çocukdişhekimi #çocuklardaağızsağlığı #ortodontirandevusu #çocuklariçindişipi #dişteliilekonuşma #diştelitedavimerkezleri #çocuklardadişsağlığıürünleri #çocukdişmuayenesi #dişteliilesporyapma #ortodontiktedavisonuçları #ortodontiktedavisonrası #ortodontiktedavirehberi #ortodontiktedaviöncesi #çocuklardadiştemizliği #ortodontiuzmanıseçimi #çocuklariçindişdoktoru #çocuklardadişhekimliği #çocukdişhekimitavsiyeleri #çocukdişdoktoru #diştelirenkseçenekleri #çocukdişbakımı #sütdişleribakımı #çocuklardadişçürüğü #çocuklardadişfırçalama #çocukdişmacunu #bebekdişçıkarmabelirtileri #çocuklardadiştedavisi

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page